Header Ads

İzlenmesi Gereken Aksiyon Filmleri

En İyi Aksiyon Filmleri

Aksiyon filmleri sinema dünyasının en çok popüler olan ve hemen herkes tarafından rahatlıkla izlenilebilen filmleridir. En iyi aksiyon filmleri sayesinde sinema salonları izleyiciler tarafından doldurulmaktadır. Günümüz teknolojisi ile aksiyon sahneleri çok daha başarılı bir şekilde çekilebilmekte ve ortaya seyrine doyumsuz filmler çıkmaktadır. Sizler için bu zamana kadar ki gelmiş geçmiş en iyi aksiyon filmlerinden bir liste hazırladık ve sizlerin beğenisine sunduk.

1-) John Wick Serisi

John Wick
Başrolünde Keanu Reeves oynamaktadır.Serinin ilk filmi bir gangsterin arabasını çalar ve köpeğini öldürür. Bunun üzerine eski bir katil olan John Wick intikam almaya yemin eder2-) Mad Max Fury Road

Mad Max Fury Road
Başrollerinde Tom Hardy ve Charlize Theron oynamaktadır.Son yıllarda yayınlanan en iyi aksiyon filmlerinden biridir.Mad Max hayatta kalmak için en doğru yolun yanlız kalmak olmadığına inanmıştır.Fakat bir süre sonra savaştan kaçan bir grupla tanışmasıyla kendini olayların ortasında bulur


3-) Kill Bill Serisi

Kill Bill
Quentin Tarantino tarafından yazılıp yönetilmiştir . Başrolünde ise Bride karakterini canlandıran Uma Turman oynamaktadır . Bride olağanüstü yeteneklere sahip bir kadındır ve Bill'in çetesinde belirtilen hedeflere  suikast düzenlemektedir.Fakat br süre sonra çeteden ayrılır ve düğünü sırasında süikasta uğrar. Bill ve çetesiyle arasında amansız bir savaş başlar
4-) Kara Şövalye Serisi (IMDB: 9.0)

Dark Knight
2008 yapımı olan film, bir çizgi film başkahramanı olan Batman için çekilen en iyi filmlerden bir tanesi olmaktadır. Sıradan Batman filmleri arasından kendini kurtaran bu filmde Batman, Gotham şehrinde suç çetelerine karşı amansız bir mücadele vermektedir. Batman’a bu görevinde Teğmen Jim ve Savcı Harvey’de yardım etmektedir. Muhakkak izlenmesi gereken aksiyon filmleri arasında neredeyse ilk sırayı alan filmimizde her şey yolunda giderken, birden karşılarına suç dünyasının efsanesi olan Joker çıkmaktadır.
Suç işlemedeki yüksek potansiyelinin yanında çok zeki olan ve müthiş planlar yapabilen suç dünyasının efsanesi Joker Batman’ı çok zorlamaktadır. Bu ikili arasındaki inanılmaz mücadeleyi konu alan ve başrollerde Morgan Freeman, Christian Bale, Gary Oldman, Heath Ledger gibi başarılı oyuncuların yer aldığı bu filmi kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz.
5-) Yüzüklerin Efendisi (IMDB: 8.8)

Lord Of The Rings
2001 yapımı olan ve yediden yetmişe hemen herkesin izlediği ve o inanılmaz sahnelere hayran kaldığı bir filmdir. Yüzüklerin Efendisi filmi de muhakkak izlenmesi gereken aksiyon filmleri arasında yer almaktadır. Orta dünya tarihini anlatan filmde savaşların ve ölümlerin sebebi olan bir yüzükten kurtulma çabalarının hikâyesi anlatılmaktadır. Başkahramanımız Frodo amcasından emanet kalan yüzüğün gücünü keşfeder ve Gandalf’ın yardımıyla da bu yüzükten kurtulmaya çalışırlar. Fakat bu yüzük sadece Mordor’a götürülerek tamamen yok edilebilmektedir. Bu zorlu yolda nice savaşçı kendisini feda etmekten geri durmamıştır.
6-) Matrix (IMDB:8.7)

Matrix
1999 yılı yapımı film, sıradan klasik aksiyon filmlerden tamamen farklıdır. Baştan sona aksiyon ve maceranın hiç bitmediği soluksuz izlenecek filmler arasında yer almaktadır. Filmin başkahramanı Neo, bir yazılım şirketinde çalışmakta ve Matrix’i aramaya çalışmaktadır. Sıra dışı bir şekilde Trinity ve Morpheus ile tanışan Neo, esasında yaşadığını sandığı dünyanın beynindeki bir kurgudan ibaret olduğunu öğrenir.
7-) Avengers: Infınity war Part 1 ( İntikamcılar: Sonsuzluk Savaşı IMDB: 8.6)

Avengers İnfinity War
2018 yapımı olan film, izlenmesi gereken aksiyon filmleri arasında olmaktadır. Çünkü aksiyon filmleri denildiğinde birçok kişinin aklına ilk Marvel film serileri gelmektedir. Son yıllarda çıkan filmimiz aksiyonun hemen her türünün yaşandığı mükemmel bir yapıttır. Filmi kesinlikle izlemenizi önerir ve iyi seyirler dileriz.8-) Köstebek (IMDB: 8.5)

Departed
2006 yapımı olan filmde Billy Costigan karakteri genç ve çaylak bir polistir. Güney Boston’da yetiştiği için bu bölge polisi tarafından mücadele ettikleri çetenin içerisine yerleştirilir ve mafyanın içine sızma görevi verilir. Bu esnada başka bir genç polis olan Collin Sullivan’da teşkilat içerisinde hızla yükselmektedir. En iyi aksiyon filmleri arasında yer alan filmimizde, polis teşkilatı mafyanın içine köstebek yerleştirmişken, mafya babası Castello’ da Collin’i polis teşkilatına yerleştirmiştir. Her iki tarafta içlerinde köstebek olduğunu anlar ve bunu tespit etmeye çalışırlar.9-) Son Ultimatom (IMDB: 8.0)

Son Ultimatom
2016 yapımı film Jason Bourne serileri arasında yer alan film en iyi aksiyon filmleri arasında yer almaktadır. Aksiyon filmleri öneri serimizde yer alan filmde Jason Bourne, CIA eski ajanı Jason Bourne (Matt Damon) tekrardan ortaya çıkmaktadır. Kendisini yakalamak için yeni bir program geliştirilmişken Bourne hala geçmişinde saklı kalan anıları ortaya çıkarmaya çalışacaktır.

Hiç yorum yok