Header Ads

Ölmeden Önce İzlenmesi Gereken 5 Film

Muhakkak İzlenmesi Gereken Filmler

Siz değerli sinema severler için farklı bir araştırma yaptık ve hemen herkesin kesinlikle bazı filmleri izlemesi gerektiği kanısını tespit ettik. Yaptığımız bu araştırmaya göre ölmeden önce izlenmesi gereken filmler hangileri tespit ettik ve sizlerin beğenisine sunduk. Sizlerin de muhakkak izlemesi gereken bu filmleri bir an evvel izlemenizi tavsiye ederiz.

İlginizi Çekerse Aşağıdaki listelerede bakabilirsiniz
En İyi 10 Film Tavsiyesi
En İyi Western Filmleri
Cristopher Nolan'ın Yönettiği Filmler


1-) Hayat Güzeldir (IMDB: 8.6)

Life İs Beatiful
1999 yapımı film, 2. Dünya Savaşı’nın sadece birkaç yıl öncesini anlatarak başlamaktadır. Filmin başkahramanı olan güzeller güzeli Guido öğretmen olan Dora’ya âşık olmaktadır. Her türlü engele rağmen evlenmeyi başarırlar. Bu güzel evliliğin ardından bir de çocukları olan bu mutlu çiftimiz hemen her tür sıkıntıdan tam kurtuldu derken 2. Dünya savaşı patlak verecektir. Her ikisi de Yahudi olduğu için toplama kamplarına götürüleceklerdir.
Kampta Guido oğluna savaşın bir oyun olduğunu ve kazanırlarsa ödül olarak gerçek bir tank alacaklarını söyler. Filmimiz kısaca 2. Dünya Savaşı’nın yıkıcı etkisini beyaz perdeye çok başarılı bir şekilde taşımıştır. Gösterime girdiğinde çok büyük ses getiren ve üç dalda Oscar ödülü kazanan film ölmeden önce izlenecek filmler kategorisinde yer almaktadır.2-) Schindler’s List (IMDB: 8.9)

Schindler List

1993 yapımı film Thomas Keneally’nin kitabından sinemaya uyarlanmıştır. Bu başarılı başyapıt, Oskar Schindler adlı bir Alman patronun 2. Dünya Savaşı sırasında Polonya toprakları içinde kurduğu bir fabrikada 1100 tane Yahudi insanı çalıştırmak suretiyle onların hayatlarını kurtarmasını konu almaktadır. Tamamen gerçek olan bir hikâyeden film tam 7 dalda Oscar ödülü kazanmıştır. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz.3-) The Pianist (IMDB: 8.5)

The Pianist
2002 yapımı film, Roman Polanski’ye 3 dalda Oscar ödülü kazandırmış oldukça başarılı bir yapıttır. Bu filmimizde 2. Dünya Savaşı sırasında yaşanan gerçek bir hayat hikayesini konu almaktadır. Ölmeden önce izlenilecek filmler arasında ilk sıraları kapan filmimizin konusu ise; Nazi işgali altındaki Polonya’da yaşamak neredeyse imkânsız hale gelmiştir. Böylesi bir zor süreçte esir kampına gitmekten son anda kurtulan başarılı bir piyanistin hayatta kalma mücadelesini anlatmaktadır.4-) The Boy İn The Striped Pajamas (IMDB: 7.8)

The Boy in The Stiped Pajamas

2008 yapımı film; 2. Dünya Savaşı sırasında Alman asıllı bir askerin 8 yaşındaki çocuğu ile toplama kampında tanıştığı ve arkadaşlık kurduğu Yahudi asıllı bir çocuğun hikayesini anlatmaktadır. Bruno’nun babası vazifesi gereği Polonya’ya gönderilir, kendisi ise bu esnada toplama kampında tel örgülerin diğer tarafında olan bir çocukla tanışır. Seyrine doyumsuz ve bir o kadar da dramatik olan bu filmi kesinlikle izlemelisiniz.5-) The Book Thief (IMDB: 7.6)

Book Thief

2013 yapımı film konu olarak, Liesel Meminger adında 9 yaşındaki bir kızın 2. Dünya Savaşı sırasında bir aileye evlatlık edilmesini konu almaktadır. Meminger bu aileyi çok sever ve evlerinde saklanan Yahudi bir genç olan Max ile de iyi bir arkadaşlık kurar. Max sayesinde okumayı öğrenen Meminger hemen her bulduğu kitabı okumaya başlar. Ölmeden önce izlenilecek filmler arasında kesinlikle ilk sıralarda yer alacak kadar başarılı bir yapıt olan filmde, Meminger adeta kitaplarla arasında bir bağ kurar ve onlardan ayrılmayı hiç istemez. Kesinlikle izlemenizi öneririz.

Hiç yorum yok