Header Ads

En İyi Netflix Dizileri

Gelmiş Geçmiş En İyi Netflix Dizileri

Artık televizyon dizi alışkanlığını kırarak internet üzerinden dijital yayın yapan Netflix filmleri kadar dizileriyle de adından sıkça söz ettirmektedir. Sizler için gelmiş geçmiş en popüler netflix dizileri hakkında bir araştırma yaptık ve en çok beğenilenlerini sizlere paylaşmaya karar verdik. Şimdi bu dizilere hep birlikte bir göz atalım.

Ayrıca ilginizi çekerse 2018 yılında yayınlanan en iyi netflix dizileri konusunada göz atabilirsiniz.1-) House Of Cards

house of cards

Ünlü İngiliz yazar Michael Dobbs’un 1989 yılında yazdığı aynı isimli romanından uyarlanan dizimiz, politik bir dramı konu almaktadır. Genel olarak ABD politikasından bahseden ve onu konu alan dizide, iktidar olabilmek için siyasi rakiplerin ne kadar kirli oyunlar çevirebileceklerini gözler önüne seriyor. Dizide Frank Underwood isimli bir politikacıya dışişleri bakanı olma sözü verilmiş fakat bu söz tutulmamıştır. Bunun üzerine birçok kritik bilgiye sahio olan Frank her tür riski göze alarak rakiplerini alt etme peşindedir.
2-) Stranger Things

Stranger Things
1980’li yıllardan esinlenerek yapılan dizide, 12 yaşında olan bir çocuğun birden ortaya kaybolmasıyla başlayan ürkütücü ve gizemli olayları konu edinmektedir. Popüler netflix dizileri arasında ilk sıralarda yer alan dizimiz oldukça fantastik ve sürükleyici bir kurguya sahiptir. Dizide bir bilim adamının çocukları denek olarak kullanmaktadır ve bu çocukları çalışması gereğince farklı boyutlara geçirmeye çalışmaktadır. En sonunda çocuklardan bir tanesinin bu merkezden kaçmasıyla birbiri ardına gerçekleşen ilginç olaylar yaşanacaktır.
3-) Black Mirror

Black Mirror
Çok beğenilen dizimizin konusu; geleceğe yönelik teknoloji bazlı felaket senaryolarından bahsedilmektedir. Dizide kontrolden çıkabilecek gelişmeler neticesinde yaşanabilecek olumsuz sonuçlar anlatılmakta ve seyircilerin kendilerini sorgulaması sağlanmaya çalışılmaktadır. Hemen her bölümü neredeyse birbirinden bağımsız olan dizimiz oldukça büyük bir hayran kitlesine sahip olmaktadır.
4-) Sex Education

Sex Education
İngiliz yapımı komedi dizimizde başrollerde Gillian Anderson rol almakta ve dizide bir sex terapistini canlandırmaktadır. 2019 yılında yayınlanan netflix dizileri arasında en popülerlerinden olan dizimizde, annesi sex terapisti olan sosyal açıdan zor günler geçiren bakir bir gencin Maeve adındaki zeki bir kız arkadaşıyla birlikte kurmaya çalıştıkları bir klinik hikayesini konu alıyor.


5-) Narcos

Narcos
Başladığı andan itibaren çok büyük bir seven kitlesine ulaşan dizi, Kolombiya sokaklarında yaşanan uzun soluklu bir macerayı anlatmaktadır. Her daim yükselmek ve en iyisi olmak için çalışan ünlü uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın hayat hikayesini konu alıyor. Neredeyse ülkesini yeni baştan yapılandıran Pablo kendisi için çalışan polis ve devlet görevlileri yetiştirmeye başlıyor.


6-) Mindhunter

Mindhunter
Holden Ford ve Bill Tench isimli iki FBI ajanı bulundukları bölgedeki polis merkezlerini gezer ve buradaki memurlarla tecrübelerini paylaşırlar. Popüler netflix dizileri arasında yer alan dizimizde, Holden inceledikleri seri katillerin aslında doğuştan böyle olmadıklarını anlatır ve ortağını bu duruma ikna etmeyi başarır. Bunun üzerine her buldukları seri katillerle görüşerek onları böylesi suçları işlemeye iten sebepleri araştırırlar.


7-) The Crown 

The Crown
Dizimiz ikinci dünya savaşından sonra 1947 yılı İngiltere Buckingam Sarayı’nda yaşananları konu edinmektedir. O zamanki devrin kraliyet ailelerinin şatafatlı dünyasını anlatan dizi lüks yaşamın yanında saray içerisinde dönen entrikalar ve aşklardan da bahsediyor. Oldukça kaliteli bir kadro ile olayların geçtiği dönem dizide mükemmel şekilde yansıtılmış.

8-) Carmen Sandiego

Carmen Sandiego
Oldukça yetenekli bir hırsızı konu edinen dizi, 2019 yılında yayınlanan netflix dizileri arasında en popüler olanlardan bir tanesidir. 22’şer dakikalık bölümlerden oluşan dizimiz, yetenekli hırsızımız Carmen ile en yakın arkadaşı ve aynı zamanda suç ortağı olan Player’ın geçmişini anlatıyor.
9-) Making a Murder

Making a murderer
Birazda belgesel tarzı çekilen dizide, kendisini sevmeyen bir şerifin bir başkasını suçlayan delilleri görmezden gelerek polis merkezini yönlendirmesiyle 1985 yılında cinsel içerikli suçtan hapse giren bir adamın başından geçenleri anlatılıyor. Ne tuhaftır ki gerçek suçlu 10 yıl sonra suçunu itiraf eder ve şu anda kendisinin yerine başkasının hapis yattığı itirafında bulunur.  Suçsuz yere hapis yatan kişinin hapisten çıkması ve sonrasında bir kadını öldürmesiyle devam eden dizide daha bir çok ilginç olaylarda yaşanmaktadır.


Youtube kanalımda 2018 yılında yayınlanan en iyi netflix dizileri listesi paylaştım . Kanalıma abone olur ve videoyuda beğenirseniz sevinirim

Hiç yorum yok