Header Ads

Yüzüklerin Efendisi Dizisi İle İlgili Gelişmeler

Yüzüklerin Efendisi Dizisi

Yüzüklerin Efendisi Dizisi

Amazonun Yüzüklerin Efendisi serisinin haklarını almasının üzerinden epey bir zaman geçti. Ama henüz dişe dokunur bir bilgi yayınlanmadı ve konu hakkında hiçbir bilgi sızdırılmadı. Bizler de şuana kadar bildiğimi her şeyi toplayıp araştırmalarımız sonucunda sizlere öngörülerimizden bahsetmek istedik. İşte Yüzüklerin Efendisi dizisi hakkında bildiğimiz her şey.

 2017 Kasım ayında Amazon firması en büyük teklifi vererek 500 milyon dolar ile Yüzüklerin Efendisi ile ilgili dizisini yapma haklarını satın aldı. Bu satın alma sevenlerini sevindirse de ortaya çıkacak yapımın ne olacağı bilinmediği için bir korkuyu da yanında getirmiş oldu. Bu satın almadan sonra geçtiğimiz Haziran ayına kadar binlerce haber ve söylenti yapıldı. Bu haberlerden biri dizinin bütçesinin 1 milyar dolar olacağı yönündeydi. Aslında dizinin 5 sezon boyunca bütçesi 500 milyon dolar olarak belirlenmiştir. 250 milyon dolar telif haklarına ve 250 milyon dolarda reklam ve tanıtım harcamasına ayrıldığı planlanmıştı. Yani sezon başına 100 milyon dolar bütçe ayarlaması yapılmış dizi çekimleri için. Bu rakam tabi ki çok düşük bir rakam değil. Neredeyse Game of Thrones ile aynı bütçeye tekabül etmektedir. Yeni Zellanda’nın tekrar reklam içine girmesi ile bu bütçe doğal olarak artacaktır. Zaten alınan haberlere göre şimdiden Yeni Zellanda’da çekim için yerlere bakılmaya başlandığı bilgisini öğrenmekteyiz. Dizinin başına Godzilla vs Kong ve Star Trek filmlerinde küçükte olsa katkıları olan JD Payne ve Patrick Mckey getirildi. Aslında bu ikilinin getirilmesi hem sevenlerini hem de bizi korkutsa da Star Trek geçmiş dönem senaryosuna hakim kaldıklarından kararsız ve meraklı bir şekilde beklemekteyiz. Star Trek geçmişine sahip çıkmaya çalışan bu ikilinin çabası başarısız olmuştur. Bakalım Yüzüklerin Efendisinde Tolkien’in geçmişine nasıl sahip çıkacaklar merakla beklemekteyiz. Geçtiğimiz günlerde yapılan bir açıklamada Simon Tolkien’in bu diziye destek vereceğim açıklaması ne yalan söyleyelim bizi biraz rahatlattı açıkçası. Hikayenin bir Yüzüklerin Efendisi tekrarlaması olmayacağı fakat sevdiğimiz karakterleri göreceğimiz aynı oyuncuların olmayacağı ama zihnimizde eskiye bir aşina yaratacağı bir dizi ile karşılaşacağımız yönünde. Karakterler yönünde şu ana kadar tek olumlu görüş ise Gandalf’ı canlandıran Ian McKellen’ın kendisi dışında bir Gandalf’ı kabul etmediğini henüz teklif gelmemiş olsa bile yer almak istediğini açıklaması oldu. Bu konu gerçekten doğru ise Ian McKellen’i Gandalf olarak görmeyi çok isteriz. Asıl merak edilen ise Viggo Mortensen’in Aragorn rolü ile tekrar karşımıza geçip geçmeyeceğidir. Araştırmalarımızın sonucunda dizinin başlangıcı Aragorn’un gençliği ile başlayacağını öğrenmiş bulunmaktayız. Hatta bu durumdan o kadar eminiz ki ilk sezon kesinlikle Aragorn ile başlayacak fakat devamı nereye gidecek bu konuyu kestirmemiz imkansız gibi görünüyor. Ancak bir öngörüde Aragorn’un Gollumu yakalayarak yüzük hakkında sorgulayacağı şeklinde bir dizi finali de düşünülmektedir. İlerleyen bölümler de diğer arkadaşları ile buluşması ve eski oyuncuların yeniden diziye dahil edilmesi gibi durumlar da muhtemel gözüküyor.

 Dizinin ne zaman yayınlanacağı konusunda çok heyecan yapmamanızı öneriyoruz çünkü en erken 2020 sonunda en geç 2021 başında dizinin yayınlanması planlanıyor. Dizilerin Yüzüklerin Efendisi serisindeki kitapları kapsamayacağı da düşünüldüğünde ne gibi bir senaryo bizi bekliyor bilmiyoruz ama umarız Orta Dünya dışına taşmadan izleyici tabiri ile Hobbit teki rezaletleri yansıtmadan güzel bir yapım olur.

Hiç yorum yok