Header Ads

Netflix Film Önerileri

En İyi Netflix Filmleri

İnternet ortamında dizi izleme noktasında yeni bir çığır açan Netflix, dizilerinin yanında yayınladığı birbirinden kaliteli ve özgün filmlerle de adından çokça söz ettirmeyi başarmaktadır. Sizler için netflix film tavsiyeleri noktasında oldukça detaylı bir araştırma yaptık ve en beğenilenlerinden bir liste oluşturduk. Televizyonda film izleme alışkanlığımızı bozan ve bizlere yepyeni bir ufuk açan Netflix filmleri ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

İlginizi Çekerse Son Yılların En İyi 3 Netflix Dizisi konusunuda inceleyebilirsiniz.1-) Beasts Of No Nation (IMDB: 7.8)

Beasts Of No Nation
2015 yapımı olan filmimizin yönetmen koltuğunda, Netflix’in ilgi çeken dizilerinden birisi olan Maniac ve 2020 gibi gösterime girmesi planlanan Bond 25 ile adından söz ettiren Cary Joi Fukunaga bulunuyor. Gerçekten izlemenizi sonuna kadar önereceğimiz en etkileyici filmlerden bir tanesi olan Beasts Of No Nation adı dahi bilinmeyen bir Afrika ülkesinde geçiyor. Bu film bizlere çocuk asker olan Agu’nun yaşam hikayesini anlatıyor. Sizleri kesinlikle ekrana bağlayacak ve kendisini soluksuz izletecek olan drama içerikli bu filmimizi kaçırmamanızı tavsiye ederiz.2-) Okja (IMDB: 7.3)

Okja
Güney Koreli yönetmen Joon-ho Bong imzalı 2017 yapımı filmimiz, bizlere oldukça ünlü oyuncuları bir arada görme fırsatı sunuyor. Netflixte yayınlanan filmler arasında ilk sıralarda yer alan filmimizde küçük kız Mija ile onun dev arkadaşı Okja’nın birbirine olan bağlılığını muzzam bir kurgu ile gözler önüne seriyor. Altın Palmiye ödülü için popüler bir aday olarak gösterilen filmde Swinton,  Gyllenhaal, Paul Dano, Lily Collins veSteven Yeun gibi oldukça popüler isimler rol alıyor. Bol ödüllü bu filmimizi kaçırmamanızı tavsiye eder ve iyi seyirler dileriz.3-) First They Killed My Father (IMDB: 7.2)

First They Killed My Father
Daha önce de film çekim denemelerinde bulunan Angelina Jolie 2011 yılındaki ilk uzun metrajlı filmi olan In The Land Of Blood ve Honey ile hiç beğeni ve geçer not alamamıştı. Fakat kararından ve azminden bir türlü vazgeçmeyen Angelina Jolie bu sefer bir savaş draması filmi olan First They Killed My Father ile karşımıza çıktı. Film içerisindeki oyuncular her ne kadar amatör kişilerden oluşsa da film adından söz ettirmeyi başardı.
4-) The Meyerowitz Stories (IMDB: 7.0) 

The Meyerowitz Stories
2017 yapımı olan filmimiz en iyi netflix yapımı filmler arasında yer almaktadır. The Squid and The Whale ile herkesin beğenisini kazanan Franches Ha ile bağımsız sinemanın en sevilen oyuncularından olan Noah Baumbach rol alıyor. Filmimiz konu olarak babaları için New York’da bir araya gelen parçalanmış bir aileyi anlatıyor. Cannes Film Festivali’nden Altın Palmiye ödülü için yarışan filmimiz buradan birçok ödülle dönmeyi başarmıştır. Başarılı filmimizin oyuncu kadrosu da oldukça zengin olup hemen hemen her ünlüyü barındırmaktadır diyebiliriz.
5-) Annihilation (IMDB 6.9)

Annihilation
2018 yapımı olan filmimizin yönetmenliğini; ilk yönetmenlik deneyimini ExMachine ile ortaya koyan ve hem bizlerin hem de orijinal senaryosu ile Oscar adaylığını kazanan Alex Garland yapmıştır. Bu eşsiz filmimizin konusu ise doğa kanunlarının geçmediği ve ülke hükümeti tarafından karantinaya alınan bir bölgeye görev icabı giden biyolgun hikayesini anlatmaktadır. Netflixte yayınlanan filmler arasında bilim kurgu dalında oldukça başarılı bir senaryo sergileyen filmimizi kesinlikle izlemenizi öneririz.6-) 22 July (IMDB: 6.8)

22 July
2018 yapımı olan filmimiz başarılı yönetmen Paul Greengrass imzasını taşımaktadır. Konusunu tamamen gerçek olaylardan alan filmimizde, 2011 yılında Norveç’in başkenti Oslo’da gerçekleştirilen bir terör saldırısı anlatılmaktadır. Sizleri soluksuz olarak 2.5 saat oturduğunuz yerlere sabitleyecek filmimizi kesinlikle kaçırmamanızı tavsiye eder iyi seyirler dileriz.

Hiç yorum yok