Header Ads

Narcos Dizi Konusu ve Oyuncuları

Narcos Dizisi

Narcos Dizisi

Narcos Dizi Konusu

Gerçekte yaşanmış bir hikayeden esinlenerek ekranlara uyarlanan oldukça etkileyici bir dizidir. Narcos dizi konusu ise, eski ünlü uyuşturucu kaçakçılarından olan Pablo Escobar’ın hayatını anlatmaktadır. 2015 yapımı olan bu dizi ekranlara girdiği andan itibaren çok büyük bir izleyici ve hayran kitlesine kavuşmuştur. İlk sezon finalini yapan dizi toplam 10 bölümden oluşmaktadır. Dizide dikkatleri çeken bir başka ayrıntı ise, dizinin konusunun Amerikalı bir ajanın ağzından anlatılıyor olmasıdır.
Dönem itibariyle 1970’li yılları yansıtan dizimizde uyuşturucu piyasasını ellerinde tutan Medellin Karteli, Pablo Escobar liderliğinde politik alanlarda da birçok girişimde bulunmaktadır. Escobar özellikle kokain ticaretinde kendisini ve işlerini o kadar geliştirir ki, 1990’lara gelindiğinde neredeyse Dünya’nın en zengin 7. kişisi konumuna yükselmiştir. Fakirlere ev ve para dağıtmaktan da asla geri kalmayan Pablo Escobar adeta Kolombiya’nın Robin Hood’u olarak tanımlanmıştır.
 Fakat siyasi mücadeleleri ve yüzlerce insanın öldürülmesindeki rolü nedeniyle de bugun hala tartışılan bir isim olmaktadır. 1980’li yıllara gelindiğinde ABD, Porto Riko, Meksika gibi ülkelere her türlü uyuşturucu sokabilen Pablo Escobar çok kısa sürede nerdeyse Dünya’daki uyuşturucu pazarının %80’ini eline geçirmişti.


Narcos Dizi Oyuncuları

Wagner Moura
Wagner Moura: Narcos dizisi başrol oyuncusu olarak Pablo Escobar’ı canlandıran Wagner Moura karşımıza çıkmaktadır. Bu dizimizi ilginç kılan bir başka özellik ise, dizide yer alan bütün oyuncuların isimleri gerçektir. Bu isimlerin en başında da elbette ki Pablo Escobar gelmektedir. Filmimizin en önemli karakteri Escobar’ı canlandıran Wagner Moura, işinin hakkını vermekte olup gerçekten çok iyi bir oyunculuk sergilemektedir.
Boyd Holbrook
Boyd Holbrook: Dizide Steven Murphy rolünü canlandıran 38 yaşındaki Amerikalı oyuncumuz Boyd Holbrook, Amerikalı bir polis rolünü üstlenmektedir. Dizimizi aslında bu oyuncumuzun ağzından ve onun cümleleri ile izliyoruz. Böyle bir kurgu gerçekten yapıta mükemmel bir gerçeklik ve eşsiz bir seyir zevki katmıştır.Pedro Pascal
Pedro Pascal: Javier Pena rolünü ise, Narcos'ta oynayan oyuncular arasından Pedro Pascal üstlenmektedir. Dizimizde narkotik polis olarak Steven Murphy ile ekip ortağıdırlar. Game Of Thrones dizisinden de yakından tanıdığımız oyuncumuz oldukça başarılı bir performans sergiliyor.Paulina Gaitan
Paulina Gaitan: Tata Escobar rolünü üstlenen güzel oyuncumuz, kocası Pablo Escobar’ın iş hayatını benimsemiş bir ev hanımı rolündedir. Eşini çok seven bu kadın ona sadakatinden hiç vazgeçmiyor.


Ayrıca aşağıdaki konularıda inceleyebilirsiniz.Hiç yorum yok