Header Ads

Kore Sinemasından Film Tavsiyeleri

Kore Sineması Film Önerileri

Kore sineması, sinema sektöründe hızla yükselmeye devam ediyor. Geçmişteki başarılı filmleri ile hafızalara kazınan Kore sineması hiç şüphesiz yeni döneme de kaliteli yapıları ile damga vurmayı başaracak. Çoğunlukla romantik komedi türünde izlediğimiz Kore yapımları, oyuncularının sıcakkanlılığı, içtenliği ve kaliteli özgün senaryoları ile izleyicilerin giderek beğenisini kazanmaktadır. Birçok kategoride oldukça kaliteli filmlere imza atan Kore sineması yapıtlarını sizler için listelemeye çalıştık.
Eğer daha önce hiç Kore filmi izlemediyseniz kesinlikle sizler için hazırlanmış ve IMDB puanı en yüksek olanlarından seçilen bu filmlere bakmanızı öneririz. Çoğunluğu aşk ve dram filmlerini içeren tüm zamanların en iyi Kore filmleri sizler için burada tanıtılacak olup sizler içinden istediğinizi ya da tamamını büyük bir keyifle izleyebilirsiniz.

İlginizi çekerse Tüm Zamanların En İyi 10 Filmi makalemizede göz atabilirsiniz.1-) Papatya (Daisy) (IMDB: 7,6)

Daisy
Oyuncu kadrosu; Jun Ji Hyun, Lee Sung Jae ve Jung Woo gibi ünlü isimlerden oluşmaktadır. Filmimiz dram türünde en iyi filmler arsında yer almakta olup tüm dünyada büyük bir beğeni toplamıştır. 2006 yılında çekilen ve vizyona giren filmimiz, genç ve güzel bir ressamla mafya için çalışan bir kiralık katilin arasında geçen aşkı anlatıyor. Kiralık katil olarak çalışan Park Yi bir gün Hye Young’u herhangi bir papatya bahçesinde resim yaparken görür ve ilk gördüğü andan itibaren ona karşı içinde büyük bir coşku hisseder. Gel gör ki dedektif Woo’nun olaya dahil olmasıyla işler epey bir karışır.

2-) İntikam Meleği (Chinjeolhan geumjass ) (İMDB: 7,7)

İntikam Meleği

Oldukça zengin bir oyuncu kadrosu olan filmde; Min-Sik Choi, Lee Young ve Song Kang-Ho başrollerde oynamaktadır. 2005 yapımı olan film, uzak doğu filmleri arasında suç ve dram türlerinin en başarılı olanlardan bir tanesidir. Filmimizin konusu ise oldukça ilgin olup, asla işlemediği bir suçtan dolayı tam 13,5 yıl hapis yatan Lee Geum’un artık kontrol edemediği intikam arzusunu müthiş bir akıcılıkla gözler önüne sermektedir.
3-) Acı Tatlı Hayat (Dalkomhan insaeng) (IMDB: 7,7)

Acı Tatlı Hayat
Başrollerini Byung Hun Lee, Jung Min Hwang ve Ku Jin gibi önemli isimlerin paylaştığı filmimizde, dramın yanında aksiyon ve suç örgütlerinin yaptıkları müthiş bir şekilde gözler önüne serilmektedir. Kore sinemasının en etkileyici ve akıllarda kalıcı filmlerinden olan Acı Tatlı Hayat, bir mafya liderinin sağ kolu olan Sunwoo’nun aşkı tarafından ihanete uğramasını ve sonrasında yaşananları anlatmaktadır.
4-) Haklı İntikam (Boksuneun naui geot) (IMDB: 7,7)

Boksuneun naui geot

Filmin başrollerini Bae Doona, Song Kang-Ho ve Ha Kyun Shin gibi kaliteli oyuncular üstlenmiştir. 2002 yılında vizyona giren ve büyük bir beğeni toplayan film hala Kore sineması içinde en başarılı yapıtlar arasındadır. Böbrek hastası olan kız kardeşine böbrek nakli yapılabilmesi için çocukları kaçıran Ryu, kulakları duymayan bir insandır. İşlemiş olduğu bu suç sayesinde de aynı zamanda başı mafya ile belaya girmiştir. Bundan sonra sürükleyici bir film sizleri beklemektedir.5-) Ana (Mother) (IMDB: 7,8)

Mother
2009 yapımı olan filmimizin başrollerini Won Bin ve Hye Ja Kim paylaşmaktadır. İlginç hikayesiyle hemen hemen herkesi büyüleyen ve kendisine hayran bırakan film oldukça büyük başarılara imza atmıştır. Fazlasıyla utangaç bir genç adamın cinayet işlemekle suçlandığı bir konuyu ele almaktadır. Özgünlüğüyle tüm zamanların en iyi Kore filmleri arasında yer alan filmimizde, dosyayı hemen kapatmak isteyen bir avukat polislerle birlikte hareket ederek çok detaylı bir inceleme yapmadan suçu utangaç gencin üzerine bırakarak onu tutuklarlar. Genç için tutulan avukatta güvenilmeyen biri çıkınca bütün iş annesinin omuzlarına kalır ve her şeyi kadın üstlenir. Bundan sonrası seyrine doyumsuz bir film sunmaktadır.

2019 yılında vizyona giren filmler konulu bir film listesi oluşturdum.İlginizi çekerse incelemeyi unutmayın 

Hiç yorum yok