Header Ads

Gelmiş Geçmiş En İyi Hint Filmleri

İzlenmesi Gereken Hint Filmleri

Son yıllarda yaptığı başarılı filmlerden dolayı Hollywood’ a rakip olan Bollywood filmleri gerçekten de hem içeriği hem kurgusu hem de başarılı performansıyla adından çok söz ettirmektedir. Son yılların en iyi hint filmleri arasından seçtiklerimizden bazılarınızı sizlerin de beğenisine sunacağız. Şimdi hep beraber adından çok söz ettiren ve milyonların beğenisini kazanan bu filmleri inceleyelim.

İlginizi çekerse Kore Sinemasından Film Tavsiyeleri konusunuda inceleyebilirsiniz.

1-) Udaan (IMDB: 8.4)

Udaan
2010 yapımı olan filmimizde, yatılı bir okulda okuyan Rohan ve bir grup arkadaşı okuldan kaçarak sinemaya giderler. Yaptıkları bu davranış onların okuldan atılmasına sebep olacaktır. Rohan neredeyse 8 yıldan beri görmediği baskıcı babasının evine dönmek durumunda kalacaktır. Daha önce hiç tanışmadığı birde üvey kardeşi olan Rohan, kardeşiyle birlikte babasının fiziksel şiddetine maruz kalacaktır. Rohn bu durumu kabullenmeyecek ve kendisine farklı bir gelecek hayali kurarak o yolda ilerlemek için mücadele verecektir. Film unutulmazlar arasında olup kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz.
2-) Queen (IMDB: 8.8)

Queen
2014 yapımı olan filmimiz en iyi bollywood filmleri arasında yer almaktadır. Filmimizin konusu, Queen’in (Rani) düğününden kısa bir zaman önce terkedilmesiyle tamamen değişen hayatını ele almaktadır. Aile ve toplum dayatmaları arasında sıkışan Rani, Paris’e gidiyor ve burada benliğine kavuşuyor. Kendi ayakları üzerinde durmayı ve kendi başına bir şeyler yapmayı öğreniyor. Filmimizde bol bol dans sahnelerine yer veriliyor ve bu danslar sayesinde Rani’nin hayatındaki dönüm noktaları anlatılıyor. Hem komedi hem de duygusallık açısından eşsiz bir film olan Queen’i kesinlikle izlemenizi öneririz.
3-) 3 Idiots (IMDB: 8.3)

3 Idiots
2009 yapımı olan filmimizde gerçekten dostluk teması mükemmel şekilde işlenmiş olmaktadır. Eğitim sistemine çok haklı noktalarda eleştiri yapan ve aslında neler yapılması gerektiğini gösteren bir yapıt olmaktadır. Son yılların en iyi hint filmleri arasına girmeyi başaran filmimizde, oyuncuların yansıttığı duyguyu adeta sizde yaşamaktasınız. Başrollerini Amir Khan’ın üstlendiği film soluksuz bir izlenme zevki sunuyor.
4-) Range De Basanti (IMDB: 8.3)

Range De Basanti
2006 yapımı olan filmde, apolitik gençlerin Hindistan’ın özgürlük mücadelesi adlı belgeselde rol almalarıyla birlikte hayata bakışları değişecektir. Yine başrollerde Amir Khan rol almakta olup oldukça etkileyici bir yapıt olduğunu söyleyebiliriz.
5-) Taare Zameen Par (IMDB: 8.3)

Taare Zameen Par
2007 yapımı olan ve “Her Öğrenci Özeldir” şeklinde de bilinin filmde, harf ve sayıları algılayamayan bir öğrencinin hayatı anlatılmaktadır. Ailesi tarafından zorlanan ve başarılı olması istenen bu çocuğun hayatına yeni bir öğretmenin girmesiyle her şey değişir. Kesinlikle her ebeveynin ve öğretmenin izlemesi gereken Amir Khan’ın başrolde oynadığı baş yapıtlardan bir tanesidir.

6-) Bhaag Milkha Bhaag (IMDB: 8.3)

Bhaag Milkha Bhaag
Son yılların en iyi bollywood filmleri arasında yer alan 2013 yapımı filmimizde, başarılı bir sporcu olan Milkha Singh’in hayatı anlatılmaktadır. Kesinlikle gözlerinizi kırpmadan soluksuz izleyeceğiniz bir yapım olmuş.


7-) Dil Chahta Hai (IMDB: 8.3)

Dil Chahta Hai
2001 yapımı olan filmimizde başrollerde Amir Khan oynamaktadır. Dostluk kavramı filmin içeriğindeki sahnelerde çok güzel anlatılmış ve dostluk sayesinde bütün engellerin aşılabileceği vurgulanmıştır.

8-) Barfi (IMDB: 8.1)

Barfi
2012 yapımı filmimizin konusu; konuşma ve duyma engelli bir gencin hayatını ve sıcacık sevgisini gözler önüne sermektedir. Gerçekten sevgiyi, içtenliği ve samimiyeti mükemmel şekilde işleyen filmimiz son yılların en iyi hint filmleri arasında olup kesinlikle izlenmesi gereken baş yapıtlardandır.
9-) My Name İs Khan (IMDB: 7.9)

My Name Is Khan
2010 yapımı olan filmimizde otizm hastası olan Rızvan ve Mandira’nın aşkı anlatılmaktadır. 11 Eylül’le birlikte hayatları değişen ve farklı dinlerden oldukları için farklı bakış açılarına maruz kalan bu ikilinin hikayesi mükemmel şekilde yansıtılmıştır. Mükemmel bir oyunculuk performansı sunan bu filmi kesinlikle izlemelisiniz.

Hiç yorum yok