Header Ads

En İyi Avrupa Dizileri

Arkadaşlar bugün sizlere Avrupa Ülkeleri tarafından çekilmiş birbirinden güzel Avrupa yapımı muhteşem dizileri listeleyeceğim.Konu ilginizi çektiyse Netflix Dizileri konumuda inceleyebilirsiniz.


Baby

1- BABY / İTALYA


Netflix'in İtalya dizisi ''Baby'' 6 bölümlük ilk sezonuyla seyircilere merhaba dedi. Orijinal dili İtalyanca olan dizi özellikle başarılı genç oyuncularıyla beğeni topladı. Andrea De Sica ve Anna Negri yönetmen koltuğunu paylaşırken  Benedetta Porcaroli, Alice Pagani, Riccardo Mandolini başrollerini paylaştılar.Roma'da yaşayan ve zengin bir kesimin çocukları olan  Chiara ile  Ludovica başka kimliklere bürünüp hayatın gerçekliğini hissetmek için farklı yollar denemeye başlarlar.


Call My Agent

2- CALL MY AGENT / FRANSA

Fanny Herrero imzalı ''Call My Agent'', 2015 yapımı bir Netflix dizisi. Hâlihazırda 3 sezonu yayınlanmış olan dizinin orijinal dili Fransızca.  Başrollerini Camille Cottin, Thibault de Montalembert, Grégory Montel'in paylaştığı dizinin bir de Emmy adaylığı var.Paris'te ASK isimli bir menajerlik şirketinin çalışanları müşterileri için her şeyi yapmaya hazırlar. Kırmızı halılardan film sözleşmelerine kadar film dünyasının tüm iniş çıkışlarını her gün yaşayan hırslı menajerler ve yoluna koymaya çalıştıkları özel hayatları.The Honourable Woman

3- THE HONOURABLE WOMAN / İNGİLTERE

BBC'nin yapımını üstlendiği ''The Honourable Woman'', 8 bölümlük bir mini dizi. İngiltere yapımı olan dizinin dili İngilizce. 2014 yapımı The Honourable Woman'ın senaristliğini, yönetmenliğini ve yapımcılığını Hugo Blick üstlendi.  Maggie Gyllenhaal, Stephen Rea, Lubna Azabal başrollerini paylaştığı dizi bir de Altın Küre sahibi.Babasının ölümünün ardından aile şirketinin yönetimini devralan Nessa Stein'ın sırlarla dolu hayat hikayesi. Her yanı şüphe ve yalanla dolu bu kadın hem kendi ayakta kalmak zorunda hem de Filistin için yapılan yardım kampanyasını yürütmek zorunda.


RITA

4- RITA / DANİMARKA

Danimarka'nın Netflix dizisi ''Rita'', 2012 yapımı ve 2016 yılında 4 yıllık serüveninin ardından final yaptı. Orijinal dili Danca olan dizi  Christian Torpe imzası taşıyor ve başrollerini  Lise Baastrup, Mille Dinesen, Nikolaj Groth paylaşıyor.


Bu listeyi beğenenler için yakın zamanda Netflix platformunda yayınlanan Avrupa'da çekilmiş dizi ve film listesi hazırlamayı düşünüyorum.

Hiç yorum yok