Header Ads

İlham Verici Yabancı Filmler

İnsanların bir çoğu film izlemekten zevk alır. Kimi Türkçe, kimi İngilizce, kimi Almanca, kimi Fransızca.. Hangi filmi izlemekten zevk alıyorsanız eğer o filmi izlemeniz gerekir. Bugün sizlere İlham Verici Yabancı Filmler konusundan bahsedeceğim. 

 Bu gibi filmler gerçek ya da kurgusal olsun, kendi benliğimizi geliştirmemizi ve  daha büyük düşünmemizi sağlar. Yaratıcılığımızı geliştirdiğimiz gibi, boş zamanlarımızı da değerlendirmek artık çok kolaydır.  Düşünerek öğrenmek için aşağıdaki filmleri mutlaka izleyin. 


Konumuzu beğendiyseniz 2019 yılında çıkması beklenen yabancı diziler konusunuda inceleyebilirsiniz

Soul Surfer, Dalgalara Karşı

Dalgalara Karşı
Dalgalara Karşı Afiş

Sean McNamara'nın yönetmenlik yaptığı, Dalgalara Karşı filmi, Bethany Hamilton adında bir kadının, 2003 yılında uğramış olduğu köpek balığı saldırısı, onun hayatını değiştirmiştir. Saldırı esnasında ısırılan sol kolundan artık vazgeçmek zorundadır. Fakat buna rağmen Hamilton, sörf yapmaktan vazgeçmemiştir. Steve Jobs

Steve Jobs Film Afiş

Aaron Sorkin tarafından yazılan film, son yılların teknoloji devi Apple şirketinin kurucusu olan Steve Jobs'u genç girişimcilere karşı rol model haline getirmiştir. 2011 yılında hayata gözlerini yuman Jobs'ın ölümünden sonra, onun hakkında bir çok belgesel yayınlanmıştır. Bu etkileyici belgeseller, en iyi motive edici filmlerden biri haline gelmiştir. 


Erin Brockovich, Tatlı Bela


Tatlı Bela

Julia Roberts'in başrolünü oynadığı Tatlı Bela filmi, En İyi Kadın Oyuncu Ödülünü kazanmıştır. Yönetmen koltuğunda oturan Steven Soderbergh'in etkileyici filmlerinden biri olan Tatli Bela, gerçekten iyi bir azim ve başarı hikayesini konu alan filmlerden biridir. 


Philippe Petit, Tehlikeli Yürüyüş


Tehlikeli yürüyüş

Yüksekten korkan kişilerin filmin sonuna bakmamalarını öneririz. Gerçekçi sahneleriyle izleyenlerin başını döndüren Tehlikeli Yürüyüş filmi, Philippe Petit'in İkiz Kuleler arasındaki tehlikeli yürüyüşünden bahseder. Başarılı isimlerin yer aldığı bu filmin özellikle başrol oyununu James Badge Dale sahnelemiştir. Jim Carrey, Aydaki Adam


Aydaki Adam

Andy Kaufman, 1984 yılında hayata gözlerini kapatmıştır. 1999 yılında vizyona girmiş olan bu film, izleyenleri kendisine hayran bırakmıştır. Jim Carrey, Coutrney Love'nin oyunculuklarını gösterdiği film, gereken beğeniyi fazlasınca toplamıştır. 

Şayet sizde size ilham verici bir film arayışındaysanız, yukarı da bilgi verdiğimiz filmler işinizi bir hayli kolaylaştıracaktır. Güldürürken düşündüren, film yapımcıları genellikle çok popüler olmakla beraber, piyasa da bulunan filmleri de izleyen kişiler tarafından çok sevilmiştir. 
Umarım ilham veren yabancı filmler listesini beğenmişsinizdir .Başka bir film listesi olan  Son yılların En İyi 5 Bilimkurgu Filmi konusundada birbirinden güzel 5 filme değindim.

Hiç yorum yok