Header Ads

Son 10 Yılda Yayınlanan En İyi Korku Filmleri


Son 10 Yılda Yayınlanan En İyi 10 Korku Filmi Önerisi

 Kült korku filmlerinin unutulmaz olduğu sinema dünyasında, yakın dönem korku filmleri de iddiasını ortaya koymayı başarıyor. Bazen pür dikkat ekrana kilitleyen, bazen de seyirciyi yerinden sıçratan korku filmleriyle tanışmaya hazır olun. İşte ilginç senaryoları, sükse yapan hikayeleri, kazandıkları ödülleri ile harika bir korku filmi listesi. Son 10 yılın en iyileri arasından seçilen 10 korku filmi sizlerle!Ayrıca 2019 yılında yayınlanacak en iyi yabancı dizileri incelemek için konumuzu ziyaret edebilirsiniz.
10. Orphan (Evdeki Düşman) - (2009) - IMDb Puanı: 7,0

Orphan Film


 Hamileyken bebeği karnında ölen Kate ve eşi John, bu kayıpla travmatik bir dönem yaşamışlardır. Bu üzücü olayla hayatları değişen çift, evliliklerini bitirme noktasına gelmişlerdir. Yeniden toparlanma kararı alan Kate ve John, yetimhaneden Esther adında bir kızı evlatlık almaya karar verirler. Ancak bu küçük kızın oldukça büyük sırları vardır. Durumu farketmeye başlayan Kate, ailesinin zarar göreceğinden endişe duyar ve Esther'in maskesini düşürmeye çalışır. Aile, Kate'in uyarılarına kulak asmayacak ve bu durum herkes için çok tehlikeli anların başlamasına sebep olacaktır.


9. The Cabin In The Woods (Dehşet Kapanı) - (2012) - IMDb Puanı: 7,0

Cabin in the woods film

 Beş kişilik bir arkadaş grubu tatil için yola çıkar. Gittikleri ormanda terk edilmiş halde bir kulübe bulurlar. Başta her şey oldukça normaldir ve doğa olağanüstü görünmektedir. Grup üyeleri partiler verir, eğlenir ve yüzmek için gölde zaman geçirirler. Ancak buldukları kulübede yolunda gitmeyen bir şeyler olmaktadır ve grubun bu durumu farketmesi çok zaman almayacaktır.

8. Trolljegeren (Troll Avı) - (2010) - IMDb: 7,0

 
Trolljegeren Afiş
 Üniversiteli bir öğrenci grubu, hükümetin üstünü örttüğü bir gizemin peşine düşer. Norveç'in Kuzey ormanlarında avcılık yapıldığı ve bunun izinsiz olduğu düşüncesine kapılan grup, olayı filme kaydedip belgelemek isterler. Ancak gerçekle yüzyüze geldiklerinde, avlananın bir hayvan değil devasa bir Troll olduğunu göreceklerdir. Fantastik öğelerin de yer verildiği bu korku filmi, Norveç'in yerel öğelerini de barındıran başarılı yapımlardan biri.

7. Don't Breathe (Nefesini Tut) - (2016) - IMDb Puanı: 7,1

 
Dont Breathe - Nefesini Tut
 Son yılların sükse yapan korku filmlerinden olan Nefesini Tut, bir grup gencin kör bir adamın evine girmesini ve hırsızlık yaparak evden ayrılma heveslerini konu alıyor. Ancak gençlerin işi planladığı gibi gitmeyecektir. Gözlerinde küçülttükleri ev sahibi, aslında fazlasıyla tehlikeli biridir. Genç grup üyeleri bu durumu anladıklarında, kusursuz hırsızlık planları ölümcül bir hayatta kalma savaşına dönecektir. Korku filmi listesinde olmayı hakeden Nefesini Tut'un yönetmen koltuğunda Fede Alvarez oturmaktadır.6. Dabbe: Cin Çarpması - (2013) - IMDb Puanı: 7,1 Dabbe: Cin Çarpması, kına gecesinde cin saldırısına uğrayan ve bedeni ruhani varlıklar tarafından ele geçirilen Kübra'nın hayat hikayesine odaklanıyor. Kıbledere köyü için yaşanan bu olay ilk değildir. Aynı köyde yıllar önce define arayan bir grup, lanetli bir olayın ortasında kalmış ve bu lanet günümüze kadar süre gelmiştir. Kübra'nın sağlığına kavuşması için köye gelen psikiyatrist Ebru, bilimi bir kenara bırakarak cinci Faruk Akat olarak tanınan bir hocayla olayı çözmeye çalışacaktır. Her şeyin yolunda gittiğini sanan Ebru ve Faruk, zaman ilerledikçe korkunç bir lanetin içinde sıkıştıklarını farkedeceklerdir. Etkileyici konusuyla korku filmi listesinde olmayı hakeden tek Türk korku filmi! Tavsiye ediyoruz.

5. IT (O) - (2017) - IMDb Puanı: 7,4

O filmi


 Aynı adlı kült korku filminin yeniden çekimi olan O, küçük bir kasabada yaşayan ve okullarında arkadaşları tarafından dışlanan 7 çocuğu konu alıyor. Bu çocukların evlerinde, okullarında yaşadığı sorunların yanı sıra, karşılarına hiç beklemedikleri bir sorun daha çıkacaktır. Pennywise adındaki korkunç görünümlü bir palyaço, öldüreceği kurbanların korkularını canlandırabilen bir varlıktır ve bu 7 çocuğa unutamayacakları dehşet dolu anlar yaşatacaktır.
4. Train To Busan (Zombi Ekspresi ) - (2016) - IMDb Puanı: 7,5

 
Busan Treni 
 Sok-woo yoğun iş temposuna sahip bir adamdır. Bu yoğunluktan dolayı sık sık kızını ihmal etmektedir. Kızının doğum gününde ısrar etmesiyle, onu eski eşine götürmek için birlikte yola çıkarlar. Böylelikle Seul'de başlayıp Busan'da bitecek olan tren yolculuğu da başlamış olacaktır. Güney Kore'yi etkisi altına alan bir zombi virüsü ise trende yolculuk eden bir kadına bulaşmıştır. Bu kadın virüsü trende yaymaya başlayacak ve tren yolculuğu, korkutucu bir ölüm kalım yolculuğu haline gelecektir. Yakın dönem korku filmi olan Zombi Ekspresi dram, aksiyon, gerilim, bilim kurgu ve korku öğeleri ile listede yer almayı hakeden yapımlardan biri!
3. The Conjuring (Korku Seansı) - (2013) - IMDb Puanı: 7,5

 
Korku Seansı
 Gösterime girdiği yıl büyük yankı uyandıran Korku Seansı, devam filmiyle de istediği başarıyı elde eden filmlerden. Gerçek bir hikayeden uyarlanan filmde, doğaüstü vakaları inceleyen ve bu duruma çözüm bulmaya çalışan Ed ve Lorraine Warren çifti konu ediliyor. Warren çifti, Perron ailesinden aldığı telefon ile gözlerden uzakta bir eve doğru yola çıkarlar. Perron ailesinin evine sebebi bilinmeyen bir varlık musallat olmuştur. Bu vakayı çözeceklerini sanarak yola çıkan Warren çifti, hayatlarındaki en korkunç ve şeytani varlıkla karşı karşıya geleceklerinin farkında değillerdir.
2. A Quiet Place (Sessiz Bir Yer) - (2018) - IMDb Puanı: 7,6

 
Sessiz Bir Yer Filmi
 Korku filmi denince unutulmayanlar arasına girecek taptaze bir film olan Sessiz Bir Yer, ilginç senaryosu ile göz dolduruyor. Film, izole edilmiş kırsal bir bölgede sessiz ve sakin yaşamlarını sürdüren bir aileye odaklanıyor. Büyüme çağında çocukları olan bir çift sessiz yaşamlarını konuşamamaya değil, duyduğu sesler doğrultusuda dehşet saçan bir yaratığa borçludur. Ancak günün birinde çocukların oyun merakı sessiz yaşamlarını bozacak ve aile bu durumun bedelini ağır bir şekilde ödeyecektir.

1. Get Out (Kapan) - (2017) - IMDb Puanı: 7,7

Get Out Yabancı Film

 2018 Oscar Ödülleri'nde 4 dalda aday olan ve 1 dalda ödül kazanmayı başaran korku filmi Kapan, sevgilisi Rose ile mutlu bir beraberlik yaşayan Chris adındaki siyahi gence odaklanıyor. Avrupalı sevgilisi Rose'un ailesini ziyaret etmek için ona eşlik eden Chris, sevgilisinin ailesinde bir tuhaflık olduğunu sezer. Bu konunun üzerinde duran genç adam, geçmişte o evde kalan siyahi insanların birer birer kaybolduklarını öğrenecektir. Bu da yetmezmiş gibi siyahi bir adamın gitmesi yönünde Chris'i uyarması, olayların ciddiyetini ortaya koyacaktır. Ancak Chris için bu ailenin elinden kurtulmak düşündüğünden çok daha zor olacaktır.

Youtube kanalımda buradaki filmlerden oluşan son 10 yılın en iyi korku filmleri videosunu hazırladım .Kanalıma abone olarak ve videoyu beğenerek destek olursanız sevinirim.


4 yorum:

 1. gelmiş geçmiş en iyi korku filmleri listeside oluşturabilirseniz sevinirim.Bu listedeki son yıllarda konu olarak izlediğim en iyi film kapan filmiydi izlemeyen arkadaşlar varsa izlesin muhakkak.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. zaman bulduğum anda en iyi korku filmleri listesi oluşturmaya çalışacağım . listeyi beğenmenize sevindim

   Sil
 2. Çok güzel bir sayfa ellerine sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkürler sitemi beğendinize sevindim.

   Sil