Header Ads

Westworld Dizi Önerisi - 2. Sezon Teaser

Westworld Dizi Tavsiyesi

Westworld Dizi Afiş

Dizinin 2. Sezonunun teaseri yayımlandı. Bende bu dizi üzerine 1. Sezona ait birkaç kelam etmek istedim.
Bilimkurgu, aksiyon, dram ve gerilim unsurlarını oldukça başarılı bir şekilde içerisinde bulundurması ile ön plana çıkmakta olan Westworld, 2 Ekim’de HBO’da izleyicilerin karşısına çıktı. Dizinin yapım bölümünde oldukça bilinen isimlerden bir tanesi olan J. J. Abrams yer alırken proje tasarımında ise Jonathan Nolan ve Lisa Joy yer almaktadır. İlk yayınlandığı günden bu yana büyük bir beğeni ile izlenmekte olan dizi, yapay zekanın ortaya çıkması ile beraber günah kavramının nasıl olacağı ile alakalı merakın sonrasında ortaya çıkmıştır. Burada meydana gelecek olan teknolojik gelişmelerin nerelere varabileceği ve oluşacak gelişimlerin olumsuz etkilerinin ne şekilde olacağının üzerinde dikkatlice durulmaktadır.Gelecek dönemlerde geçmekte olan Westworld, ağırlıklı olarak paralı müşterilerin tercih etmekte olduğu Westworld Park’ta olayların artık çığırından çıkmaya başlaması ile kendini göstermekte olan maceralar anlatılmaktadır. Yalnızca önemli olan ziyaretçilerin katılabildiği oyunlar ile dolu olan bu parktaki Vahşi Batı temasının sunulmuş olduğu kısımda bir sorun ortaya çıkıyor. Oluşan bu sorun ile beraber ise peşlerinde keskin nişancıların olduğu zengin ve varlıklı insanlar eğlenmeyi unutuyor, yalnızca hayatta kalmak adına mücadele vermeye başlıyor. Dizide yapay zekanın kontrolden çıkması sonrasında nelerin yaşanabileceği ile alakalı gelişmeler oldukça etkileyici bir şekilde anlatılmaktadır. Westworld’de yer almakta olan robotlar ev sahibi iken simülasyon aracılığı ile buraya giren gerçek insanlara ise ziyaretçi ya da misafir adı verilmektedir. Dizideki hikayeler birbiri ile bağlıdır. Burada simülasyonun içerisine girecek olan ziyaretçiler, ev sahiplerine karşı dilemiş oldukları fantezileri gerçekleştirme imkanına erişmiş olabiliyorlar.

Evan Rachel Wood tarafından canlandırılan Dolores Abernathy, dizide yaşamını tekrardan keşfetmekte olan bir Western kızına hayat vermektedir. Usta oyuncu Anthony Hopkins tarafından canlandırılan Dr. Robert Ford karakteri ise ortağı Arnold ile beraber Westworld isimli simülasyonun yaratıcısıdır. Ford başta hikayelerin planlanması olmak üzere yeni yerlerin oluşması ve ev sahiplerinin denetlenmesi gibi birçok farklı konu hakkında söz sahibidir ve oldukça zeki ile yaratıcı olması ile bilinir. Man in Black/Gunslinger karakterini canlandırmış olan Ed Harris ise Westworld’ün %51’lik hissesini elinde bulundurmakta.

Yaklaşık olarak 35 yıldır Westworld dizisindede yer alan bu simülasyonu ziyaret etmekte olan bu kötü adamın gerçekte kim olduğu ise ilerleyen dönemlerde izleyicileri şaşırtmayı da başarmış olacak. Theodore Flood ya da bilinen adı ile Teddy Flood ise aslında bir yapay zeka robotu. James Marsden tarafından canlandırılmakta olan bu karakter simülasyonun içerisinde sürekli olarak kahramanı oynamasının yanı sıra eski bir kanun adamı ve kelle avcısıdır. Westworld’ün ilk ev sahiplerinden biri olan Maeve Millay ise Mariposa isimli mekanda genelev patronluğu yapıyordur. Ancak sonrasında gördüğü geçmişe ait olan anımsamalar ile beraber gerçekliğini sorgulamaya başlayacaktır. Dizide bu karakteri ise yine bilinen isimlerden biri olan Thandie Newton canlandırıyor.

Konuyu beğendiyseniz Iron Fist Dizisi konusunuda inceleyebilirsiniz.

 2. Sezon Fragmanı

 

Kaynak : https://www.imdb.com/title/tt0475784/

2 yorum:

  1. Konusu çok güzel her gün yeniden başlıyor herşeyi sorgulamaya başlıyorsunuz

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. izleyenlerin pişman olmayacağı dizilerden biri

      Sil