Header Ads

İron Fist Dizi Tanıtımı

İron Fist Dizisi

İron Fist Afiş

Çizgi roman sevenlerin çok iyi bir şekilde bildiği isimlerden bir tanesi olan Marvel Comics, orijinal tarzdaki çizgi romanları üretmesi ile ön plana çıkmaktadır. İron Fist de yine Marvel Comics tarafından ortaya koyulan ve daha sonrasında online dizi yapımcısı olan Netflix tarafından dizi haline getirilmiş olan bir Amerikan aksiyon dizisi olarak ön plana çıkmaktadır. Dizide orijinal hikaye Scott Buck tarafından senaryo haline getirilmiştir. Şimdilerde ilk sezonu ile izleyicilerin karşısına çıkmış olan dizinin ilk sezonu 13 bölümden oluşturulmuştur. ABC stüdyolarında çekimleri yapılmakta olan dizinin hikayesi ise New York’ta geçmektedir. İron Fist dizisinin yapımcıları arasında ise Alan Fine, John Dahl, Evan Perazzo ve Stan Lee gibi isimler yer almaktadır.

Dizinin ana karakterlerinden bir tanesi olan Danny Rand özel yetenekler ile donatılmış olan bir süper kahramandır. Rand’in sahip olduğu bu özel yeteneklerin içerisinde birçok dövüş tekniğine hakim olmasının yanı sıra bir de demirden yumruğu olması vardır. İron Fist dizisinde Rand 15 yıldır ortalarda görülmemiştir ve bir anda aniden karar alarak saklanmış olduğu yerden ortaya çıkar ve yeniden New York’a geri dönmeye karar verir. Vermiş olduğu bu karartın sonrasında ise seçim yapmak zorunda kalmıştır çünkü ailesinden ona miras olarak kalmış büyük bir şirketleri başkalarının eline geçmiştir. Bununla beraber Rand Demir Yumruk olarak çok ayrı bir yaşama ve bu yaşamdan ötürü de farklı görevlere sahiptir. Doğmuş olduğu şehre geri dönmüş olan Rand, normal insan olarak şirketini ele geçirenlerin karşısında sahip olduğu hakkı iddia etmek ya da sahip olduğu özel yeteneklerinden hiçbir şekilde feragat etmeden bu şekilde yani Demir Yumruk olarak sahip olmuş olduğu görevlere devam etmek arasında karar vermek zorunda kalacaktır. Vermiş olacağı bu kararda ise geçmiş dönemlerde bıraktığı gibi bulamadığı şehrin de çok önemli bir rolü bulunmaktadır. Finn Jones tarafından canlandırılmakta olan Danny Rand, dövüş sanatlarına karşı özel bir ilgi ve yeteneğe sahiptir. Budist ritüellerini uygulamakta olan Rand, sahip olduğu bu yetenekler ile beraber kişisel yaşamından uzaklaşarak yaşamına Demir Yumruk olarak devam etmeye başlamıştır.

Jessica Henwick tarafından canlandırılan Colleen Wing ise Rand’in ekip arkadaşıdır. Onun da Rand’den ayrı olarak kendine özgü dövüş yeteneklerine sahiptir. Kendini çevresindeki ilişkilere kapatmış olan Wing, sahip olduğu yetenekleri kendi bildiği gibi kullanmaktadır. İron Fist dizisindeki diğer bir ana karakter ise Ward Meachum’dur. Tom Pelphrey tarafından canlandırılmakta olan karakter Rand’in çocukluk arkadaşıdır. Rand’in ablası ile ortak bir iş yapan Ward, Rand şehre geri dönünce bundan rahatsız olmuştur. Bunun nedei ise Rand’in geri dönmesi ile beraber farklı problemleri oluşacağını düşünmesidir. Ayrıca Rand’in ablası ve Ward’ın beraber yapmakta olduğu işler de Rand’i rahatsız edecektir.

Son dönemlerin en popüler bilim kurgu dizilerinden biri olan Westworld Dizi Tanıtım konusunada göz atabilirsiniz.

2 yorum:

  1. Konu akıcı dövüş yetenekleri etkileyici tavsiye edilir

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. değerli yorumunuz için teşekkürler . siteyi takip etmeye devam edin

      Sil