Header Ads

O (it) Filminin Konusu

O Filminin Konusu

O (IT ) Film

O (It) Filmi Hakkında Genel Bilgiler


   Film, Stephen King’in aynı adlı romanından uyarlanmıştır. 2017 çıkışlı olan film, Amerikan yapımı bir korku ve gerilim filmidir. Filmde doğaüstü olaylar da bulunmaktadır. Yönetmenliğini Andrés Muschietti yapmıştır. Filmin senaryosu ise Chase Palmer, Cary Fukunaga ve Gary Dauberman tarafından yazılmıştır. Filmin müziğinin bestecisi, Benjamin Wallfischdir. Film, ülkemizde 8 Eylül 2017’de gösterime girmiştir. 1990 yılında çekilen bir versiyonu daha bulunmaktadır.


O Filminin Konusu Film, Maine’in küçük bir kasabasında geçiyor. Her 27 yılda bir ortaya çıkan, kanalizasyonda yaşayan, insanların korkularına göre şekil alabilen, palyaço kılıklı bir canavarı ve o kasabada yaşayan okulda zorbalıklara uğrayan 7 çocuğun onu yok etme mücadelesini anlatıyor.

 Olaylar kasabada çocukların kaybolmasıyla birlikte başlar. Bu 7 kişilik arkadaş grubunda yer alan Bill’in erkek kardeşi Georgie yağmurlu bir günde abisinin yaptığı kağıttan tekneyle oynamak için dışarı çıkar ve Pennywise isimli palyaço tarafından kandırılır ve kaybolur. Bill ve arkadaşları, Georgie’yi bulmak için planlar kurarlar. Ama bu basit bir kaybolma değildir, arkasında çok daha şeytani ve kötücül bir şeyler vardır. Pennywise, Bill ve arkadaşlarını öldürmek için onların peşine düşer. Bill ve arkadaşları ise onu ortadan kaldırmak isterler. Film bu mücadeleyi konu almaktadır.

Eğer filmin konusu ilginizi çekmediyse En iyi 5 ispanyol Filmi konusunu inceleyebilirsiniz.

O (It) Filminin Oyuncuları "Dans eden palyaço Pennywise" kılığıyla karşımıza çıkan canavar, Pennywise karakterini Bill Skarsgard canlandırmıştır. Arkadaş grubunun lideri gibi olan ve kekeme olan Bill karakterini Jaeden Lieberher canlandırmıştır. Grubun tek kız üyesi olan Beverly'i Sophia Lillis canlandırmıştır. Grubun en espritüel karakteri olan Richie'yi Finn Wolfhard canlandırmıştır. Kasabaya yeni taşınan Ben karakterini ise Jeremy Ray Taylor canlandırmıştır. Eddie karakterini Jack Dylan Grazer, Stanley karakterini Wyatt Olef ve Mike karakterini de Chosen Jacobs canlandırmıştır.

2 yorum:

  1. O Filmini henüz izlemedim sizden okuduğuma göre çok güzel konulu bir film aslında hemen izlemek isterim verdiğiniz bilgiler güzel teşekkürler

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. izleyeceğinize pişman olmayacağınız bir film :)

      Sil