Header Ads

İmdb Filmleri Nereden İzlenir

İmdb Filmleri Nasıl İzlenir

imdb


İnternet sektörünün bu kadar gelişmesinin ardından, artık sinema filmleri, televizyon filmleri ve diziler de internet üzerinden ücretsiz olarak izlenmeye ve indirilmeye başlanmıştır.
 Filmlerin vizyona girmesinden kısa bir süre sonra sinema çekimi modunun internetten izlenmesi mümkün olabilmektedir. Bu sayede sinemada oynayan filmi izleme şansı olmayan kişiler, bu filmlerin televizyon ekranında yayınlanma süresini beklemeden daha hızlı şekilde ve evinin konforunda izleme şansına sahip olmaktadır. Birçok kişi artık evinde sinema sistemi kurarak sinema ortamı yaratmaktadır.


IMDB Nedir?  IMDB’nin açılımı Internet Movie Database’dir. Yani geçmişte çekilmiş olan, vizyonda olan ya da gelecekte vizyona giren, birçok farklı ülkeye ait film ve dizinin, bunların fragmanlarının, afişlerinin, içerik özetlerinin, oyuncu bilgilerinin yer aldığı veri tabanıdır.


IMDB Siteleri IMDB filmlerin izlenip indirilebileceği birçok site bulunmaktadır. Bu sitelerde izleyicilerin yorumları da bulunmakta ve bu yorumlara göre filmlerin IMDB puanları oluşmaktadır. IMDB puanına göre filmlerin sıralanması mümkündür.

 Sadece film ve dizilere ait bilgilerin yer aldığı ve belirli bölümlerinin izlenebildiği IMDB’ye ait www.imdb.com linkiyle yabancı bir site bulunmaktadır. Burada yıl bazında, kullanıcı puanına, izlenme oranına ve film türüne göre arama yapılarak istenilen arşive ulaşılabilmektedir.
 Türkiye ise internetten arama yapıldığında IMDB filmlerin izlenebildiği birçok site çıkmaktadır.
 Bu nedenle veri tabanının genişliği nedeniyle, bir sitede yer almayan filmin başka bir sitede bulunma imkanı çok yüksektir. Ayrıca bazı filmler Youtube kanalı üzerinden de izlenebilmektedir.
 IMDB filmleri indirmek için bazı programların da bulunduğu görülmektedir. Bu programlarda aranan filmler, internet üzerinden en uygun site içerisinden bulunarak izlenebilmektedir.

  Filmler bu tür sitelerden izlenebilmesine rağmen, sinemada film izleyici kitlesi belirli olduğundan azalması beklenmemektedir.

4 yorum:

  1. Aradigin her filmi burada bulabildiğim için açıkçası başka yer aramam. Adminde bu konuda gayet başarılı.

    YanıtlaSil
  2. Ben nasıl film izleyeceğim yardım eder misiniz ?

    YanıtlaSil
  3. Ben filmi nasıl açıp izleyeceğimizi hala anlayabilmiş değilim...😐

    YanıtlaSil