Header Ads

Hadi Be Oğlum Genel Değerlendirme


Hadi Be Oğlum Filmi
Hadi Be Oğlum Filmi

Bazen büyük umutlar akabinde büyük hayal kırıklıkları getirebiliyor. Özellikle konu sanat ise herkesin beklentileri biraz da kendi duruş noktasından şekilleniyor ve kişinin kendi yaşama baktığı nokta, kültürü, aldığı eğitim sanattan ne beklediği ve ne istediği ile doğru orantılı olarak değişiyor.

        Ülkemiz ölçeğinde bakıldığında örneklem olarak sinema alındığında Martıların Efendisi gibi bir film çok önemli oyunculara ve konusundaki derinliğe rağmen gişede hüsrana uğrar iken Recep İvedik gibi filmler büyük gişe başarıları elde edebiliyor ama gişe başarısının bir filmi iyi yapmaya yetmeyeceği de kesin.

Yayına girdiği gün izleme şansı bulduğumuz ve ailece büyük umutlar ile gittiğimiz Hadi Be Oğlum filminin gişe durumu ne olur bilinmez ama bizi hayal kırıklığına uğratan bir film oldu. Filme gideceklerde ön yargı oluşturmamak adına filme dair ipuçları vermeyeceğim, konusunun da rahatlıkla tüm internet sitelerinden okunabileceği filmde çok fazla flu yani belirsiz kalan durum var ve bu durumlar hiçbir biçimde netliğe kavuşmadığı gibi filme de bir derinlik katmadığı gibi hatta sığlık bile yaratıyor.

Elbette film Kıvanç Tatlıtuğ üzerine kurulmuş ve kendisinin olmadığı sahne yok gibi. Bu da sanki filmin bir başka handikapı.

Konunun yetersizliği, tek oyuncuya endeksli olması dışında eğer bir Kıvanç Tatlıtuğ fanı değilseniz ve bu filme ille de gitmek istiyorsunuz muhteşem Kaş şehrinin görüntüleri ve çocuk oyuncunun yani Alihan Türkdemir’in muhteşem oyunculuğu için gidebilirsiniz. Bütün iyi oyunculuk ödüllerini hak edecek kadar mükemmel oynuyor ve adeta oyunculuk dersi veriyor. Gelecekte unutulmaz arasına girmesi işten bile değil.
Tüm bunların dışında müzikler idare eder yeterlilikte ama filmde yeterince vurucu güç yaratmıyor ve yan rollerdeki oyuncular öylesine görünüp kayboluyor.  O yüzden hangi türden film severseniz sevin, bu filmde bol bol duygusal inişler, çıkışlar yaşasanız da filmden çıktığınızda 2 saatime değdi mi diye sorabilirsiniz.

Size şubatta vizyona giren Ata Demirer'in filmi olan  Olanlar Oldu filminin incelemesinede bakabilirsiniz.

2 yorum:

  1. Hadi Be Oğlum filmini izlemedim henüz ama baş rolde Kıvanç Tatlıtuğ olması beni pek sevdirmiyor filme çünkü bir erkek olarak sevmiyorum kendisini belkide bayanlar daha çok izle bu filmi yinede değerlendirmede kötü görünmüyor film

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. değerli yorumunuz teşekkürler muhendisibrahim

      Sil