Header Ads

2018 Yılında Yayınlanmış En İyi 3 Netflix Dizisi

Netflix

2018 Yılının En iyi Netflix Dizileri

Arkadaşlar yeni açtığım bloğumda kendi izlediğim diziler hakkında yorumlarımı paylaşacağım.2018 yılında Yayınlanmış En İyi 3 Yabancı netflix  dizilerini paylaşıyorum.2019 yılında beklenen en iyi yabancı dizileri dinlemek için tıklayınız


1 - Altered Carbon  - IMDB 8.2

Altered Carbon Dizisi

1. Sezonu yayınlanmıştır. Netflix in en fazla bütçe harcayarak çektiği dizidir.
2018 yılının en fazla merak edilen yapımlarından bir tanesi olarak ön plana çıkan Altered Carbon, beklentileri etkili şekilde karşılamayı da başarmış oldu. Richard K. Morgan’ın 3 kitaplık serisinin ilk kitabını baz almış olan dizi izleyicileri Ghost in the Shell ve Blade Runner arasında bir dünyaya götürmeyi başarıyor. Genel olarak dizi ölmenin ne anlama geldiğini unutmuş olan kişilerin dünyalarını ekranlara taşımakta. Dizide insanların enselerinde yer almakta olan kortikal bellek ile beraber ölümden dönmeleri sağlanmış oluyor.

Kortikal bellek başka bir kılıfa yani bedene takıldığı zaman insanlar yaşamlarına kaldıkları yerden devam edebiliyor. Fakat bunun gerçekleştirilmesi adına insanların belirli oranlarda paralarının olması gerekmekte. Haksız ölümlerde devlet ücretsiz beden veriyor olsa da bu bedeni seçmek mümkün olmuyor. Dizinin ana karakteri olan Takeshi Kovacs, suçluların dondurularak uyutulma cezasından ötürü 250 yıllık bir uykudan uyanıyor. Onu uyandırmış olan zengin iş adamı Laurens Bancroft’un amacı ise katilini bulabilmek.

Ölmesinden sonra geçmişini hatırlamayan Bancroft tarafından reddedilemeyecek bir teklif alan Kovacs böylece Altered Carbon hikayesini başlatmış oluyor. Oldukça etkili bir oyuncu kadrosu olan dizide Joel Kinnaman başta olmak üzere James Purefoy, Martha Higareda, Chris Conner, Dichen Lachman, Ato Essandoh, Kristin Lehman, Trieu Tran, Renee Elise Goldsberry, Hiro Kanagawa, Waleed Zuaiter ve Adam Busch gibi oldukça popüler isimler yer almakta.


2 - Dark  - IMDB 8.6

Dark Dizisi

1. Sezonu yayınlanmıştır. 2 sezon onayıda gelmiştir
Netflix’i ilk Alman yapımı dizisi olan Dark’ın yaratıcıları ise Baran bo Odar ve Jantje Friese dizilerinin yaratıcıları. Prömiyerini Toronto Uluslar arası Film Festivali’nde yapmış olan dizi, burada oldukça başarı geri dönüşler almayı da başarmış oldu. Dizide Oliver Masucci, Louis Hofmann, Karoline Eichorn, Jördis Triebel ve Maja Schöne gibi birçok farklı ve genç isim yer almakta. Üstelik dizinin en büyük özelliklerinden bir diğeri de her bir karakterin ayrı önemi olması. Böylece dizideki heyecan her zaman en ön planda oluyor ve izleyiciler kendi isteklerini en iyi şekilde karşılayabilecek karakterleri izleme imkanına erişebiliyorlar.

Genel olarak Dark dizisi 2019 yılında Alman kasabasında geçiyor. Winden isimli ola bu kasaba içinde herkes birbirini  tanımaktadır. Kasabadaki aileler birbirleri ile çok eski dost iken bunların çocukları ise okul arkadaşıdır. Çok kısa bir süre öncesinde kaçırılmış olan Erik adlı gencin henüz bulunamamış olması ise bütün kasabanın tedirgin olmasına neden olmaktadır. Üstelik bu kaçırılma işlemi bir son olmayacak, her şeyin başlangıcı olacaktır. Uzun zaman öncesinde gerçekleşmiş olan garip olayların tekrarı olan bu olaylar ise insanların yaşamlarını çok daha farklı şekilde etkiliyor.

Her ne kadar birçok kişi Dark ile Stranger Things’i özdeşleştirmiş olsa da iki dizi birbirinden çok farklı. Çünkü Stranger Things genel olarak daha fantastik bir konu üzerinden ilerlerken Dark ağırlıklı olarak bilimkurgu alanından ilerlemekte.3 - La Casa De Papel   - IMDB 8.6

La Casa De Papel Dizisi

Dizinin 2. Sezon yayınlanmış ve bitmiştir.
İspanyol kanalı olan Antena3 için çekilmiş olan La Casa de Papel, daha sonrasında Netflix tarafından satın alındı ve satın alım işlemi sonrasında oldukça büyük bir popülerliğe erişmeyi de başarmış oldu. Dizi bir soygunu anlatıyor olsa da yaşananlar dizinin neden bu kadar popüler olduğunu bir kere daha ortaya çıkartılmış oluyor. Dizinin başrol oyuncularından olan Profesör lakaplı kişi yıllar boyunca tasarlamış olduğu soygun için bir ekip oluşturmuştur. Bu ekibin amacı ise İspanyol Kraliyet Darphanesini soymaktır. Berlin, Tokyo, Denver, Rio, Moskova, Helsinki, Oslo, Nairobi; Profesör’den 5 ay boyunca herkesten uzak bir evde eğitim almıştır.

Dışarıdan bakılınca basit bir soygun hikayesi gibi görülen La Casa de Papel, izlenmeye başladıkça insanları kendine çekmeyi de başarmış oluyor. Dizide en önemli öğelerin başında zaman gelmekte. Çünkü dizinin ilk bölümünde her ne kadar darphaneye girilmiş olsa da bu aşamada plan ister istemez sekteye uğruyor. Flashbackler ile kurulmuş olan senaryosu ile beğenilen dizide yaklaşık olarak 12 gün boyunca her şeyden izole edilmiş olan darphanede rehineler ile beraber kalan ekip bu aşamada birbirlerini tanımaya başlıyorlar. Bu aşamada öne çıkan kişi ise Profesör. Her zaman polislerden bir adım önde olan profesör ve ekibinin maceraları ilk bölümden itibaren izleyicileri en etkili şekilde kendine hayran bırakmayı da başarmış oluyor.

Eğer konu ilginizi çekmediyse Alman yapımı  kaliteli bir dizi olan Vis A Vis dizisi ile alakalı makaleyide inceleyebilirsiniz.

Youtube Kanalımda 3 Netflix  dizisininde fragmanlarını liste şeklinde yayınladım.İzlemeyi ve kanalıma abone olmayı unutmayın arkadaşlar

4 yorum:

 1. 3 dizide birbirinden iyiydi.

  YanıtlaSil
 2. Netflix gibi olusumlara karşıyım. 3 dizide iyidir..Bizi Tv ye mahkum edenler kadın programlarına seyirci olsun🤣🤣🤣

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) bende karşıyım ama artık dünya online platformlara kayıyor .

   Sil